Blog > Komentarze do wpisu
Internet Explorer 8 – startowa strona internetowa
Tutorial opisujący w prosty sposób jak zmienić domyślną stronę startową na inna stronę internetową w przeglądarce Internet Explorer 8.

Startowa strona internetowa jak sama nazwa wskazuje jest to witryna www, która wczytuje się w oknie przeglądarki po jej uruchomieniu. Na rynku dostępnych jest wiele przeglądarek internetowych, np. Opera, Chrome, Firefox i Internet Explorer. W tym samouczku dowiesz się jak ustawić stronę startową w Internet Explorer 8.

  1. Uruchom przeglądarkę internetową Internet Explorer 8.
  2. Na pasku narzędzi (prawa górna część okna przeglądarki) kliknij w Narzędzia, a następnie z rozwiniętego podmenu wybierz Opcje internetowe.
  3. Pokaże się nowe okno z różnymi zakładkami, Ciebie interesuje zakładka pt. Ogólne.
  4. Przełącz się na zakładkę Ogólne i w kontrolce (okienku) pt. „Strona główna” usuń dotychczasowy adres url i wpisz nowy adres strony startowej, np. www.wp.pl.
  5. Kliknij w przycisk Zastosuj, a następnie w przycisk OK.

Przy każdym uruchomieniu przeglądarki Internet Explorer 8 będzie ładowała się startowa strona internetowa, w tym przykładzie www.wp.pl.

Innym sposobem na zmianę strony startowej jest najpierw wpisanie w pasku adresu danej strony internetowej, potem wykonanie trzech pierwszych punktów tego tutoriala (patrz wyżej), a następnie klikniecie w przycisk Użyj bieżącej. Na koniec zapisz wprowadzone zmiany (patrz punkt 5).

W następnym artykule zajmiemy się tworzeniem prostej strony internetowej z wykorzystaniem języka xHTML i CSS.

czwartek, 07 października 2010, marcinflash1

Polecane wpisy

Komentarze
2013/02/18 11:36:08
Super! Masz przeintrygującego bloga. Chyba, że w rewanżu wejdziesz na moją witrynę. Zapraszam!
-
anonymbook
2015/02/09 13:29:07
Agencja PearBrand oferuje profesjonalne strony wizytówki, sklepy internetowe. Sprawdź pełną ofertę na: pearbrand.pl